Jakie znamy substancje mitochondrialne?

Jakie znamy substancje mitochondrialne?

Medycyna mitochondrialna ma za sobą wiele spektakularnych odkryć. Rozwija się bardzo szybki i intensywnie. Coraz częściej pojawiają się doniesienia o tym, że medycyna mitochondrialna i jej odkrycia pozwolą nam zachować zdrowie i żyć o wiele dłużej. Z medycyną mitochondrialną bardzo ścisły związek mają substancje mitochondrialne. Tym razem skupimy się na jednej z nich – na witaminie C.

Znane nam dzisiaj substancje mitochondrialne.

Medycyna mitochondrialna wymienia kilka substancji mitochondrialnych, czyli tych, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie mitochondriów. Do tych substancji zalicza się między innymi witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina D3, witamina B12, glutation, koenzym Q10. W sprzedaży są obecnie dostępne wysokiej jakości suplementy diety, po które warto sięgnąć, aby uzupełnić w organizmie poziom wymienionych substancji. Przykładem jest mangan suplement, chrom w tabletkach, witamina K2 mk7 czy witamina B complex.

Witamina C na odporność

Medycyna mitochondrialna wiele uwagi poświęca witaminie C. Witamina C dostarczana organizmowi w odpowiedniej ilości zmniejsza ryzyko przeziębienia. Witamina C usuwa także wolne rodniki oraz bierze udział w produkcji włókien kolagenowych ? w ten sposób witamina C opóźnia starzenie się organizmu.

Suplementując witaminę C należy wybierać preparaty, z których jest ona szybko wchłaniana i dobrze przyswajana. Substancje mitochondrialne dbają o kondycję mitochondriów. Od ich kondycji zależy nasze zdrowie.

Powiązane wpisy