Leczenie chorób mitochondrialnych – zmiana nawyków

Leczenie chorób mitochondrialnych - zmiana nawyków

Medycyna mitochondrialna potwierdza od dawna, że wszelkie dysfunkcje mitochondriów zawsze odbiją się na stanie naszego zdrowia. Kiedy dochodzi do uszkodzeń mitochondriów należy reagować natychmiast.

Leczenie to zmiana nawyków

Przed rozpoczęciem leczenia pacjent zostanie poinformowany jakie zachowanie należy zmienić, które zagrażają wydajności mitochondriów. Chodzi tu o niewłaściwe nawyki żywieniowe, palenie tytoniu, pasywny tryb życia, niewłaściwe użycie stresu i narażenie na toksyny środowiskowe i toksyny. Zaburzenia mitochondriów obejmują choroby przewlekłe, takie jak reumatyzm, choroby zwyrodnieniowe, depresja, ADHD, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, alergie i atopowe zapalenie skóry.

Zmiana codziennej diety

Bardzo ważne są produkty o niskim indeksie glikemicznym, a także produkty hipoalergiczne, które są wolne od białka zbóż, laktozy i histaminy. Substancje mitochondrialne, które często występują w formie suplementów zawierają kwas alfa liponowy, witaminy, magnez czy cynk.

Należy też zauważyć, że zarówno stres oksydacyjny, narażenie na rodniki tlenowe, jak i stres nitrozacyjny, narażenie na zbyt dużą ilość tlenku azotu (wytwarzanego w samym organizmie) zawsze prowadzi do nierównowagi, a tym samym do przewlekłej choroby. Z drugiej strony gaz tlenku azotu (NO) jest zarówno wolny, jak i niszczący komórki, ponieważ jest wytwarzany przez same komórki, a także bardzo skuteczny przeciwko patogenom wewnątrzkomórkowym (wirusy, grzyby, Borrelia).

Zarówno zdrowa dieta, jak i niezbędne mikroelementy, takie jak aminokwasy, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe, kwasy tłuszczowe omega-3, fitochemikalia, a także bakterie i enzymy jelitowe mają ogromne znaczenie dla optymalnej wydajności komórek modulowanych mitochondrialnie.

Powiązane wpisy