Mitochondria, a współczesne choroby

Mitochondria, a współczesne choroby

Mitochondria to centra energii dla naszego organizmu. Kiedy zostają uszkodzone, pojawiają się objawy wielu chorób. Medycyna mitochondrialna stara się diagnozować wpływ mitochondriów na nasze zdrowie. Dostępne są też substancje mitochondrialne, które zawierają kwas alfa liponowy, cynk, magnez i witaminy i służą wzmocnieniu mitochondriów. To bardzo ważne wsparcie, bo nie zdajemy sobie sprawy, ile schorzeń i chorób wynika z zaburzeń mitochondrialnych.

Wypalenie i depresja

Zespół wypalenia zawodowego jest także mitochondriopatią. Chociaż ten stan jest obecnie w większości leczony psychicznie, jest to również wyczerpanie fizyczne. Mitochondria nie są już w stanie dostarczyć wystarczającej ilości energii. Regeneracyjny lek mitochondrialny pomaga wyeliminować przyczyny, a pacjenci wkrótce odzyskują siły dla ciała i psychiki.

Depresja jest prawie powszechnym zjawiskiem towarzyszącym mitochondriopatiom. Jeśli mitochondrialnym lekom uda się skorygować chaos w komórkach, zwykle również zatrzymuje depresję. Cukrzyca typu II (wcześniej cukrzyca dorosła) ma wiele przyczyn. Mitochondriopatia jest jedną z nich. Regeneracyjna medycyna mitochondrialna oferuje dużą szansę na całkowite wyleczenie – pod warunkiem, że nie ma następstw choroby.

Choroby sercowo-naczyniowe

W tych “chorobach cywilizacyjnych” medycyna konwencjonalna i farmakologia niestety tylko wpływają na objawy i nie eliminują fundamentalnego zła, które można znaleźć w metabolizmie i mitochondriach. Serce jest narządem wymagającym energii i dlatego ma wiele mitochondriów w swoich komórkach. Ponadto funkcja serca jest silnie zależna od procesów elektrycznych i dostarczania nerwów wymagających energii (patrz wyżej). Jeśli mitochondria ulegną uszkodzeniu, serce jest zbyt słabe, aby wykonywać codzienną pracę. Konsekwencje są nieregularne udary, migotanie przedsionków i inne. Nawet przerażająca arterioskleroza i jej konsekwencje (zawał serca, udar) są związane z fałszywym metabolizmem. Sprawdź: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-67–Kwas-alfa-liponowy-MSE-dr-Enzmann.html

Powiązane wpisy